راهنمای خرید آچار ترکمتر

راهنمای خرید آچار ترکمتر

آچار ترکمتر به کاربران این امکان را می دهد بست را با یک گشتاور خاص سفت کنند.آچار ترکمتر مدل های مختلفی دارد اما مدل هایی که در صنعت اتومبیل مورد استفاده می شود رایج ترین نوع آچار ترکمتر می باشد.در این راهنمای خرید آچار ترکمتر به شما کمک می‌ کنیم تا یک تصمیم هوشمندانه برای انتخاب آچار مناسب بگیرید.

سایزهای آچار ترکمتر

ترکمتر در صنایع مختلفی استفاده می شود اما با این حال برای انجام کارهای مربوط به خودرو چهار سایز متفاوت در دسترس قرار دارد.به طور کل سایزهای آچار ترکمتر با دامنه ی گشتاوری مطابقت دارد , به صورت فوت-پوند  برای پیچ های سایز استاندارد پیچ ها و نیوتون متر برای پیچ های متری استفاده می شود.در ادامه به بررسی سایزهای آچار ترکمتر می‌پردازیم.

آچار ترکمتر 1/4 درایو

این سایز مناسب برای پیچ و مهرهای خیلی کوچک می باشد که مناسب برای انجام کارهای ۵۰ تا ۲۵۰ اینچ-پوند است (برابر با ۴ تا ۲۱ فوت-پوند)

آچار ترکمتر 3/8 درایو

انواع پیچ و مهره های اتومبیل ها و کامیون های کوچک با این سایز از آچار ترکمتر باز و بسته می شود.دامنه مناسب برای انجام کارهای مربوط به خودرو ۱۵ تا ۷۵ فوت-پوند می باشد.اگر شما بخواهید تنها یک سایز را انتخاب کنید سایز 3/8 درایو یک انتخاب بسیار مناسب است. با اینکه این سایز تمامی کارها را انجام نمی دهد اما اکثر کارها را می توانید با استفاده از این سایز انجام دهید.

آچار ترکمترآچار ترکمتر 1/2 درایو

پیچ و مهره های بزرگتر مانند فنربندی٬پایه موتور٬گیریبکس نیازمند آچار ترکمتر با سایز مناسب دارد. دامنه گشتاوری با ۳۰ تا ۲۵۰ فوت-پوند مناسب برای انجام کارهای اتومبیل می باشد.

آچار ترکمتر 3/4 درایو

این سایز مناسب انجام کارهای ویژه مانند باز و بسته کردن پیچ مرکز تایر لاستیک می باشد.اغلب افراد به همچین آچار بزرگی نیاز ندارند اما ممکن است روزی به این سایز نیاز پیدا کنید.

شاید پیش خودتان فکر کنید که یک همپوشانی میانه دامنه های گشتاوری وجود دارد پس چرا بزرگترین آچار ترکمتر با بیشترین دامنه را انتخاب نکنیم؟به این خاطر که هر چه سایز گشتاور مورد نیاز افزایش پیدا می کنند سایز آچار ترکمتر هم افزایش پیدا می کند باعث پایین آمدن قدرت مانور در فضاهای کوچک میشود مثل اکثر فضاهایی که کارهای خودرو صورت می گیرد.

انواع آچار ترکمتر

آچار ترکمتر تقه ای

آچار ترکمتر تقه ای یک انتخاب بسیار مناسب برای انجام کارهای اتومبیل می باشد که اغلب مکانیک های حرفه ای و گاراژداران از این مدل استفاده می کنند.هنگامی که شما مقدار درستی از گشتاور را انتخاب می کنید تقه ی آچار را می شنوید که به شما اطلاع می‌دهد مقدار صحیح گشتاور را انجام داده اید.

آچار ترکمترآچار ترکمتر الکترونیکی

آچار ترکمتر الکترونیکی همچنین به نام آچار ترکمتر دیجیتال شناخته می شود عملکرد آن مشابه آچار ترکمتر تقه ای می باشد.آچار ترکمتر دیجیتال به جای داشتن صدای تقهاز صدای الکتریکی مانند بیپ استفاده می کند.

ویژگی هایی که هنگام خرید آچار ترکمتر باید در نظر گرفت

  • ضمانت کارخانه: آچار ترکمتر خوب همیشه دارای ضمانت کارخانه برای حداقل یک سال می باشد.
  • دقت: آچارهای ترکمتر دارای دقت های متفاوتی می باشد.یک آچار ترکمتر خوب دارای دقت ۵ درصد است.همچنین یک آچار ترکمتر خوب دارای گواهی کالیبراسیون می باشد.
  • جنس ساخت: در ساخت آچار ترکمتر های ارزان مقداری پلاستیک هم به کار رفته است.با اینکه این مدل از آچارها هم خوب کار می کنند اما نسبت به مدل های فلزی عمر کمتری دارند.
  • جنس دسته: دنبال یک آچار ترکمتر با دسته راحت بگردید زیرا که با استفاده از همچین دسته هایی می توانید در شرایطی که حتی دسته ترکمتر لیز هم باشد به توانید کار خود را انجام دهید.

محصولات مرتبط در یوتول

راهنمای خرید آچار ترکمتر
3.2 از 5 رای

این اعلان را به اشتراک گذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما فقط این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: