3 ابزار که در هر خانه ای به درد می خورد

ابزار برای انجام کارهای خانگی

3 ابزار که در هر خانه ای به درد می خورد

کدام ابزار ها برای انجام کارهای خانگی مناسب است؟

شما می توانید کارهای زیادی را فقط با یک دریل پیچ گوشتی و یک ارّه ی افقی بر انجام دهید.صاحب خانه شدن همواره برای همه یک رویا بوده است. امّا صاحب همه کاره ی خانه ی خود بودن به معنای این هم هست که وقتی چیزی نیاز به تعمیر پیدا کرد شما دیگر نمی توانید کسی را خبر کنید تا به کارها رسیدگی کند. بعضی اوقات باید خودتان آستین ها را بالا بزنید و دست به کار تعمیر شوید. خوشبختانه این روز ها سازندگان ابزار با معرّفی و عرضه ی ابزار هایی با قابلیّت ها زیاد و متنوّع و قیمت مناسب، که قبلاً برای یک غیر حرفه ای خیلی گران بودند، موجب پر تنوّع و جذّاب شدن جعبه ابزار صاحب خانه ها شده اند. در این نوشته برخی از موارد متداول تعمیر و بهبود خانه می آید که احتمالاً شما هم با آن ها برخورد خواهید کرد. به علاوه  چند ابزار مهم و ضروری که هر کس باید آن را داشته باشد هم آورده شده است.

رسیدگی به حیاط با استفاده از یک ابزار

خبر خوب این است که شما برای انجام کارهای سبک محوطه سازی به ابزار های مختلف و متنوّعی نیاز ندارید. یک ارّه ی افقی بر می تواند برای بریدن شاخه های با قطر چند اینچ به کار برده شود. و یک ابزار شارژی مانند ریجید X4، به شما امکان می دهد که بدون نیاز به اتّصال به پریز برق به انتهای حیاط تان بروید و برگردید. شاخه های درهم را قطع کنید. بته ها را از پایه ببرید. یا نهال های کج شده را مرتّب کنید(استفاده از عینک ایمنی را فراموش نکنید.) یک ارّه ی افقی بر نسبت به یک ارّه ی زنجیری بسیار ایمن تر است و نگه داری آن آسان تر خواهد بود.

ابزار شارژی ریجید

تعمیر طبقه بندی و قفسه بندی

این کارها نیاز به بعضی از ابزار کلاسیک دارند؛ مانند یک متر اندازه گیری و تراز خوب. ممکن است شما از یک چکّش برای کارهای ساده ی آویزان کردن اشیاء استفاده کنید؛ امّا احتمال بیشتری دارد که به یک دریل یا پیچ گوشتی نیاز پیدا کنید. سوراخ کردن در مصالح ساختمانی، مثلاً سوراخ کردن یک دیوار آجری، به چیزی بیش از یک دریل معمولی نیاز دارد. امّا از آنجا که شما همیشه به عملکرد چکّشی نیاز ندارید، مجموعه ی دریل پیچ گوشتی چکشی و پیچ گوشتی ضربه ای ریجید مدل GEN5X کارهای پایه ای تان را پوشش خواهد داد. دریل چکّشی یک دکمه برای انتخاب بین حالت های پیچ کردن(پیچاندن پیچ ها)، دریل کردن(ایجاد سوراخ ها)، و دریل کاری چکّشی دارد. مزیت پیچ گوشتی ضربه ایِ این مجموعه نسبت به یک دریل پیچ گوشتی امکان پیچاندن سریع و کارآمدتر پیچ ها، همراه با شانس کمتر خورده شدن سر آن هاست.

1)اوّل محل های قرار گرفتن اتّصالات تان را بر روی دیوار علامت گذاری کنید.(از یک تراز برای اطمینان از اینکه سوراخ هایتان به درستی و خوب در یک راستا قرار گرفته اند استفاده کنید.) برای اتصالات تان، چند عدد رول پلاگ بگیرید.

2)یک متّه ی الماسه را روی دریل چکّشی تان وصل کنید. این متّه ها به صورت تخصصی برای کارهای سخت دریل کاری در بتن و سطوح مشابه آن طرّاحی شده اند. سوراخ ها را به اندازه ی کافی عمیق بگیرید تا رول پلاگ ها در آن ها جا شوند؛ امّا نه آنقدر عمیق که به چیزی در طرف دیگر آسیب بزنید. حین دریل کاری همواره از عینک ایمنی استفاده کنید. استفاده از ماسک تنفّسی هم ایده ی خوبی خواهد بود.

3)رول پلاگ ها را داخل سوراخ ها کنید. پیچ ها را از بین پایه های طبقه بندی ها رد کنید و آن ها را در رول پلاگ ها بپیچید.(یک پیچ گوشتی دستی کار را به خوبی انجام می دهد.)

ست ابزار شارژی

تعمیر کشوها

روزی می رسد که با کشو هایی روبرو شوید که کهنه وفرسوده شده اند؛ چه کشوی آشپرخانه، چه طبقه بندی های کشویی، چه سطل زباله ی کشویی و چه کشوی دراور. مقصّر، اغلب ریل های کشوهاست؛ که در واقع مسیر حرکت کشوها هستند. اگر این ریل ها شکسته باشند یا اینکه بی کیفیّت باشند، می توانید خودتان ریل های جدیدی بخرید و آن ها را نصب کنید. می توانید از این فرصت برای ارتقای سیستم کار کشوهایتان به کشوهای با سیستم های جدید هم استفاده کنید.

1)کشو را در بیاورید و ریل های قبلی را اندازه بگیرید تا بفهمید که به چه اندازه ای نیاز دارید. ریل های کشو ها می توانند از بغل، وسط، یا از زیر وصل شوند.(راحت ترین راه این است که ریل را با نوع مشابه با چیزی که در حال حاضر نصب است جایگزین کنید.) اگر از ریل های که از کنار یا زیر وصل می شوند استفاده می کنید، به دو ریل نیاز خواهید داشت، یکی برای چپ و یکی برای راست.

2)هر ریل دارای دو جزء اصلی است- یک مسیر که به قسمت داخلی کمد وصل می شود، و یک قسمت که به کشو متّصل می شود و در طول مسیر ریل سر می خورد. از پیچ گوشتی تان برای باز کردن ریل های قبلی از روی کشو و کمد استفاده کنید.

3)محل اتصالات ریل های جدید را بر روی کمد و کشو علامت گذاری کنید. دقّت کنید که همه ی ریل ها در یک راستا باشند. این کار از کج شدن کشو جلوگیری می کند.

4)از پیچ گوشتی تان استفاده کنید و ریل ها را بر روی دیواره ی داخلی کمد و همینطور روی کشو پیچ کنید. اگر همه چیز درست و در یک راستا باشد، کشو باید بدون مشکلی درون ریل های جدید قرار بگیرد.

تعمیر کشو با استفاده از ابزار

تعمیر دیوار خشک (Drywall)

این کارِ نسبتاً آسان کمک بسیار زیادی به برگرداندن زیبایی به خانه می کند. روش تعمیر درای وال بستگی به اندازه ی سوراخ در آن دارد، ولی برای همه ی روش های تعمیر یک کاردک ماستیک بسیار کاربردی است.

سوراخ های کوچک و خراشیدگی ها را می توان با بتونه که به نسبت سریع خشک می شود پر کرد. از یک کاردک برای پخش و صاف کردن بتونه استفاده کنید. وقتی بتونه خشک شد آن را سنباده بزنید تا صاف و با باقی دیوار یک دست شود.

برای سوراخ های در اندازه های متوسّط، یک کیت تعمیر بخرید؛ که شامل یک صفحه ی توری است. طرف چسبنده ی توری را روی سوراخ قرار دهید و آن را ثابت کنید. از کاردک برای پخش کردن ماستیک بر روی صفحه ی توری استفاده کنید. وقتی که ماستیک خشک شد محل را سنباده بزنید.

برای سوراخ های بزرگ، باید قسمت آسیب دیده ی دیوار را بکنید و آن را با تکّه ی تازه ای از درایوال جایگزین کنید.

1)می توان از یک کاردک درایوال برای بریدن دیوار استفاده کرد؛ امّا اگر قصد دارید قسمت بزرگ تری را ببرید، ممکن است لازم شود که از یک ارّه ی افقی بر استفاده کنید. برش های چهار گوش بدهید تا درایوال جایگزینِ جدید را بتوان راحت به اندازه کرد و در جای خود جا داد.

2)بعد از بریدن قسمت آسیب دیده، مقداری چوب را به قسمت درونی دهانه ی سوراخ درون دیوار بزنید. تکّه های چوب در اندازه های 1×3 اینچ برای این کار خوب هستند. آن ها را طوری ببرید که چند اینچ از بالا و پایین دهانه فاصله داشته باشند. برای سوراخ های عریض تر از 12 اینچ چوب را 12 تا 16 اینچ با فاصله بگذارید.(برای سوراخ های کوچک تر، یک تکّه در مرکز یا تکّه هایی در طرف های چپ و راست دهانه کافی است)

3)چوب را در قسمت پشتی دهانه ی سوراخ بگذارید، و چند اینچ بالاتر و پایین تر از دهانه ی سوراخ، آن را با پیچ کردن درون درایوال ثابت و محکم کنید.

4)درایوال جدید را برای جا شدن در دهانه ی سوراخ ببرید، و آن را درون چوب پیچ کنید. دور دهانه ی سوراخ را با نوار ماستیک (یک نوع از نوار توری) بپوشانید. این کار قسمت دور را محکم تر کرده و از ترک خوردن جلوگیری می کند. در نهایت قطعه ی جایگزین شده و حاشیه های دارای توری را با ماستیک بپوشانید.

تعمیر دیوار خشک با ابزار

تعویض تخته های کفپوش

قدری تاب پیدا کردن یا پوسیدگی تخته های کف قدیمی چیزی معمول است. امّا به جای عوض کردن کل کفپوش، اقتصادی تر این است که فقط قسمت های خراب را تعویض کرد. ارّه های برقی و شارژی این کار را راحت تر می کنند.

1)اوّل، قسمت هایی که برای حذف کردن قسمت های خراب چوب باید ببرید را علامت گذاری کنید. دقّت کنید که قسمتی از تخته را که بین حداقل دو تیر کف(تیر هایی که کفپوش روی آن ها قرار دارد) قرار دارد را حذف می کنید. ردیف های میخ هایی که تخته های کف را به تیر ها وصل می کنند نشانه ی خوبی است برای فهمیدن اینکه تیر ها کجا قرار گرفته اند. فقط قسمت داخل تیر ها را ببرید؛ به طوری که خود تیرها بریده نشوند.

2)یک سوراخ با قطر زیاد ایجاد کنید تا یک نقطه ی شروع برای ارّه ی افقی برتان داشته باشید. با استفاده از ارّه قسمت خراب را ببرید و بیرون بیاورید.

3)میخ ها را(با یک میخ کش)، یا پیچ ها را(با استفاده از پیچ گوشتی تان) در بیاورید. قسمت خراب کفپوش را در بیاورید.

4)برای حمایت تخته ی کفپوش جدید، در هر دو انتهای بخش بریده شده، ادامه دهنده هایی برای تیر ها ایجاد کنید. می توانید از همان چوب تخته های کفپوش جدید استفاده کنید و دو قسمت 4-5 اینچی ببرید. هر ادامه دهنده را عمودی در کنار تیر فعلی قرار دهید و با بالای آن ترازش کنید. بعد آن را ثابت و محکم به تیر پیچ کنید. تخته ی کف پوش جدید بر روی این ادامه دهنده ها می خوابد.

5)تخته کف پوش جدید را به طول درست ببرید و آن را در محل خالی بخوابانید. آن را به هر تیر(یا ادامه دهنده) با دو میخ یا پیچ وصل کنید. تخته ی جدید را برای همخوان شدن با کفپوش قبلی طوری که می خواهید رنگ کنید.

محصولات مرتبط در یوتول

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: