7 روش برای خرید ابزار ارزان

خرید ابزار

7 روش برای خرید ابزار ارزان

بعضاً، با انتخاب های زیادی که در رنج های قیمتیِ مختلف برای خرید ابزار موجود است، دانستن اینکه کدام یک بهترین کیفیّت را دارند، و اینکه چطور می شود بهترین قیمت برای خرید ابزار را به دست آورد، سخت است. بنابراین، ما اطّلاعاتی را که شما نیاز دارید بدانید را، از کسانی که درون صنعت هستند پرسیده ام؛ و در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مجموعه ابزار ترکیبی بخرید

اگر می خواهید ابزارهای جدیدی به جعبه ابزارتان اضافه کنید؛ یا اینکه تعدادی از ابزارهای قبلی را جایگزین کنید؛ خرید ابزار به صورت پکیج این امکان را می دهد که پول زیادی را صرفه جویی می کند. در قیاس با خرید ابزار به صورت تکی، شاید تا 30 درصد کمتر پرداخت می کنید.

مجموعه های ترکیبی، به خصوص در زمینه ی ابزارهای شارژی، می توانند گزینه ی مناسبی برای خرید ابزار باشند. جیم بون، مدیر توسعه ی استراتژیک شرکت بوش می گوید: «می توانید چند ابزار بخرید، ولی نیاز است تنها یک شارژر یا باتری بخرید؛ که ارزان تر از حالتی است که بخواهید برای هر ابزار یک باتری و یک شارژر بخرید.» به عنوان مثال: فروشگاه لو، یک مجموعه ی ترکیبیِ 20 ولتِ لیتیوم یونیِ چهار تاییِ مارکِ کوبالت، که دارای دو باتری، یک شارژر، دریل پیچ گوشتی، پیچ گوشتی چکّشی، ارّه ی عمود بر و چراغ قوه دارد؛ که قیمتش 299 دلار است. خرید ابزار به صورت جداگانه، به همراه باتری و شارژرشان، قیمتی بالاتر از 400 دلار می داشت.

نکته ی جالب این است که مجموعه های ترکیبی، اغلب شامل چیزهایی هستند که شما نمی خواهید یا لازم ندارید؛ مثل یک چراغ قوّه ی ارزان، که برای بیشتر شدن تعداد قطعات داخل جعبه، اضافه شده است. همچنین، ممکن است کمپانی ها برای نمایش ابزاری جدید، آن را داخل مجموعه ها قرار دهند؛ ابزارهایی که ممکن است برای کسانی که عادت دارند خودشان کارهای فنّی شان را انجام دهند، ناآشنا باشد. گرِگ پالیس، نائب رئیس بازاریابی کمپانی ابزار کلِین می گوید: «این، روشی بسیار خوب برای تشویق آن ها، برای امتحان کردن یک محصول جدید است». کمپانی کلیِن، گاهی اوقات سیم چین ها و سیم لخت کن ها را در مجموعه های ترکیبی اش قرار می دهد. « ممکن است مشتری ها سوال کنند که: آیا من به این ها احتیاجی دارم؟ به این طریق، برای دانستن اینکه آیا چیز به درد بخوری هست یا نه، امتحانش کنند.»

مجموعه ابزار

یک برند را برای خرید ابزار را انتخاب کنید

وقتی که درون مجموعه ی یک شرکت سازنده ی ابزار هستید، اینکه همانجا بمانید، ساده تر و ارزان تر است؛ تا اینکه محصولات مختلفی را از سازنده های مختلف داشته باشید. این مطلب، به خصوص در دوره ای که ابزارهای شارژی کاربرد زیادی دارند، صادق است. شما با خریدن فقط یک باتری و شارژر، و وصل کردن آن باتری به هر ابزاری که می خواهید از آن استفاده کنید، در هزینه تان صرفه جویی می کنید. به عنوان مثال سیستم وان پلاسِ 18 ولتِ ریوبی، بیش از 50 ابزار دارد؛ که همگی از یک نوع باتری استفاده می کنند؛ که این به شما اجازه می دهد که هر وسیله ای، از یک دریل چکّشی گرفته، تا یک علف زن، یا یک لوله باز کن را با یک نوع باتری راه بیندازید.

وقتی که از درون یک سیستم چیزی می خرید، می توانید ابزار تکی آن را، بدون باتری و شارژر اش بخرید؛ که به این صورت در هزینه هایتان صرفه جویی می کنید. از آنجایی که اکثر استفاده کنندگانِ ابزار، مایلند که از شارژرهای با سرعت شارژ بالا استفاده کنند؛ که بعضاً، اصطلاحاً «فست شارژ» گفته می شوند، چون یک باتری را ظرف 40 دقیقه یا کمتر، کاملاً شارژ می کنند؛ و با توجّه به قیمت این شارژر ها، خریدن یک شارژر برای همه ی ابزار ها، صرفه جویی قابل توجّهی خواهد بود؛ تا 50 دلار. اگر در حال حاضر، چند ابزار از برند های مختلف دارید، یکی را انتخاب کنید و از این به بعد ابزارهای دیگرتان را هم از همان برند انتخاب کنید. اینطور، هم پول تان را ذخیره می کنید، و هم دردسر باتری ها و شارژر های اضافی ای که میز کارتان را اشغال می کنند را نخواهید داشت.

براین هابز، مدیر فروش و بازاریابی کمپانی Techtronic Industries Power Equipment، چیز مهمّ دیگری که خریداران موقع خرید کردن باید رعایت کنند را به ما گفت. اینکه به دنبال آن سِری از ابزارها باشیم که با مدل های قبلی همخوانی داشته باشند. به این معنی که، بتوان یک باتری مشابه را برای هر دو ابزار نسل قدیم و نسل جدید استفاده کرد. هابز، می گوید که اکثر سازنده های ابزار(البته نه همه ی آن ها) تلاش دارند که قابلیّت تطبیق هر چه بیشتری را ارائه کنند؛ اگر این کار را نکنند، قدری احمقانه است. « دلیل اینکه ما مشتری ها را به حال خود رها نمی کنیم و امکان همخوان شدن ابزار قدیمی با ابزار جدید را فراهم می کنیم این است که، وقتی مشتری ها درون سیستم قرار دارند، ترغیب آن ها برای ماندن درون سیستم آسان تر است. به غیر از زمان های که از محصولات ناراضی باشند، همراه ما خواهند ماند؛ و ما هم می خواهیم به آنها امکان صرفه جویی در هزینه هایشان را بدهیم»

خرید ابزار

از برنامه های وفاداری برای خرید ابزار استفاده کنید

بعضی سازندگان ابزار، مثل خطوط هواپیمایی، برای پاداش دادن به کسانی که مرتّباً از یک برند خرید می کنند، برنامه های وفاداری دارند. در این برنامه ها، معمولاً امکان خرید کردن از هر نوع کالا و به هر طریقی وجود دارد؛ به این صورت که خریداران، صرف نظر از اینکه یک محصول را به صورت آنلاین خریده باشند یا از به عنوان مثال از فروشگاه Home Depot، امتیازهایی به دست می آورند. به عنوان مثال، کمپانی ابزار کلِین، برنامه ی وفاداری ای دارد، که به خریداران امکان می دهد که خریدشان را از طریق یک برنامه ی موبایل ثبت و تأیید کنند. بعد، خریداران از امتیازهایشان برای خرید یک کالا از همان برند یا اقلام دیگر، مثلاً یک اجاق BBQ استفاده می کنند. پالیس می گوید: «یک تی شرت مجانی، از هیچ چیز بهتر است». کمپانی های دیگر به مشتریان امکان می دهند که به عنوان یک عضو، برای پیشنهاد های ویژه، ارتقا های انحصاری یا برنده شدن ابزار جدید، ثبت نام کنند.

خرید ابزار

در زمان درستی از سال برای خرید ابزار اقدام کنید

اینکه ابزارها نزدیک به ایّام روز پدر یا کریسمس حرّاج می شوند، چیز عجیبی نیست. امّا، شاید شما ندانید که ابزارها تخفیف زیادی خورده اند یا نه. بون می گوید: « از اکتبر به بعد، می توانید تخفیف های 40 تا 60 درصدی را در فروش های ایّام تعطیلات ببینید. حتّی در سطح ابزار حرفه ای». ناگفته نماند که، بزرگ ترین تخفیف ها معمولاً در جمعه ی سیاه و دوشنبه ی سایبری هستند.

ابزارهای تخصّصی و دارای کاربرد ویژه، معمولاً در قسمت های دیگر سال حراج می شوند. بون می گوید: «به عنوان مثال، ابزار نجّاری داخلی، معمولاً در فوریه و مارس حراج می شوند. یعنی زمانی که مردم هنوز در محیط های داخلی کار می کنند. پس اگر همین الآن به یک ابزار نیاز ندارید، و می توانید برای خرید ابزار مورد نظر بعدتر برنامه ریزی کنید، صبر کنید تا زمان مناسب برسد.

خرید ابزار

درباره ی اینکه به چه چیزی نیاز دارید با خودتان صادق باشد

همه ی ما، کسانی را می شناسیم که گاراژ یا انبار هایشان پر از ابزارهای درجه یکِ نو است؛ چون به ندرت ازشان استفاده می شود. ما در این سایت، عاشق ابزارهای سطح حرفه ای هستیم. امّا برای کسانی که کارهای فنّی شان را خودشان انجام می دهند و کسانی که آخر هفته یشان مشغول کار فنّی اند، پرداخت پول اضافه برای ابزاری که خصوصیّاتی دارد که هرگز از آن ها استفاده نمی کنند، یا ابزار گران قیمتی که فقط چند بار در سال از آن استفاده می کنند، مخصوصاً در حالی که نمونه های ارزان تر آن وجود دارد، کار عاقلانه ای نیست. مگر در مواردی، که برای کامل کردن یک کار خاص، نیاز به ارتقای ابزارتان داشته باشید؛ یا اینکه کسی هستید که برای سرگرمی کار می کنید، مثلاً نجّاری، و کار زیادی از ابزارتان می کشید.

پالیس می گوید: « اگر صرفاً می خواهید چیزی را تعمیر کنید، یا یک تاب را سر هم کنید، نیازی به خرید ابزار در سطح حرفه ای و چند صد دلاری ندارید.» «به کاری که می خواهید بکنید فکر کنید. گاهی به توان و قدرت بیشتری نیاز دارید، پس عاقلانه خواهد بود که به ابزار حرفه ای هم نگاهی بیندازید؛ که عمر بیشتری دارند و نیازی نیست که آن ها را جایگزین کنید.»

خرید ابزار

ولی، دنبال خرید ابزار ارزان نروید!

بون می گوید: «انتظار چه کارکردی را از ابزارتان دارید؟» «مردم، وقتی که ابزار ارزان قیمت می خرند، کارشان به مشکل بر می خورد؛ امّا همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید، هر چقدر که پول بدهی، آش می خوری». یک نمونه ی ارزان قیمتِ یک ابزار دارای برند هم، همان خصوصیّات، دوام و کارکردِ ابزار گران قیمت ترِ آن کمپانی را ندارد.پس، قدری شبیه خریدن یک تلویزیون است . احتمالاً، خرید ابزار آن هم از ارزان ترین ها، ایده ی بدی خواهد بود.

خرید ابزار ارزان

پیشنهاد های ویژه فروشگاه های اینترنتی را بررسی کنید

همه ی فروش های خوب، در فروشگاه ها نیست. هابز می گوید: «وب سایت های فروشگاه های خرده فروشی، می تواند پیشنهاد های منحصر به فردی، مثل ترکیب های مختلف ابزار و تخفیف های کالاهای موجودِ فروشگاه را به شما پیشنهاد دهد. به این علّت ساده که، نمی توان همه چیز را در یک فروشگاه جا داد.» در بسیاری از موارد، هزینه ی حمل و نقل رایگان است.

هابز می گوید: «ارزش پیشنهاد های آنلاین فروشگاه های خرده فروشی را دست کم نگیرید.» « این امکان و فرصت را خواهید داشت که بسته های ترکیبی زیادی را بررّسی کنید؛ که در فروشگاه ها، به علّت فضا، نمی توانید این کار را انجام دهید.»

به عنوان مثال، فروشگاه Home Depot، خرید ابزار شارژی 4 تاییِ لیتیوم یونیِ 12 ولتِ دیوالت را با قیمت 239 دلار پیشنهاد می کند؛ که شامل یک دریل پیچ گوشتی، ارّه ی افقی بر، پیچ گوشتی چکّشی، چراغ قوّه، دو باتری، به همراه شارژر با شارژ سریع و یک پیچ گوشتی شارژی رایگان است. این مجموعه، فقط به صورت آنلاین موجود است.

با توجّه به پیشنهاد های خاصّی که به صورت آنلاین ارائه می شوند؛ همینطور پیشنهاد های خوبِ درون فروشگاه ها، قاعده ی دقیق و مشخّصی برای اینکه خرید ابزار از فروشگاه ها ارزان تر است یا از طریق اینترنت، وجود ندارد. معمولاً، قیمت ها رقابتی  و گارانتی ها یکسان هستند.

محصولات مرتبط در یوتول

دیدگاه (2)

 • ابراهیم پاسخ

  ابزار ارزان قیمت نخریم؟
  الان تو این بازار گرونی، مارکای اشغال رونیکس وتوسن دیگه شدن برای ما ایرانیا برند .تازه همینارم باید کلی پول بدیم .

  8 نوامبر در 5:35 ب.ظ
 • حسین عبادی پاسخ

  الان انقدر ابزار گرون شده که باید خریدن برندایی مثل بوش و ماکیتا و دیوالت و از سر بیرون کنیم
  و دلخوش کنیم به رونیکس و دی سی ای و آروا
  که اونام قیمتاش سر به فلک میزنه
  شایدم بریم؟ سراغ ادون و آپسپریت و باس

  19 اکتبر در 5:53 ب.ظ

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: