آچار بکس بادی، برقی و شارژی چه تفاوتی دارند؟

آچار بکس

آچار بکس بادی، برقی و شارژی چه تفاوتی دارند؟

کارخانه‌های بسیار زیادی هستند و انتخاب آچار بکس مناسب بسیار سخت خواهد شد اگر که شما به درستی ندانید که چه آچار بکسی مناسب شما خواهد بود.

آچار بکس می تواند تفاوت بزرگی در باز کردن پیچ و مهره ها و یا بستن آنها در هر کاری که شما انجام می‌دهید ایجاد کند. از آچار بکس برای باز کردن و بستن اتصالات استفاده می شود و باعث مصرف انرژی کمتر، خرد شدن و همچنین کبود نشدن بند انگشت می شود.

استفاده از این آچار بکس بسیار سختی نیست و می‌توانید از بکس بادی، شارژی یا برقی با توجه به نیاز خود استفاده کنید. پس اگر در مجموعه ابزار خود هنوز آچار بکس قرار ندارد پس ادامه مطلب را حتما بخوانید.

معرفی آچار بکس

آچار بکس آچاری است که به کمک یک چکش و حرکت چرخشی همزمان نهایت قدرت را برای باز کردن یا بستن پیچ و مهره در اختیار شما قرار می‌دهد. منبع انرژی آچار بکس می‌تواند باطری، باد و برق باشد. (1)

آچار بکس بادی

آچار بکس بادی

بسیاری از مکانیک‌های حرفه ای از آچار بکس بادی در تعمیرگاه‌های خود برای تعمیر خودروها استفاده می‌کنند. کمپرسور باد به وسیله یک شلنگ به بکس بادی وصل می‌شود و به عنوان منبع انرژی عمل می‌کند.

کمپرسور به بکس بادی در تولید مقدار زیادی انرژی کمک می‌کند که این یک فاکتور خیل خوب در انجام کارهای سنگین می‌باشد. بکس بادی نسبتا سبک وزن است و تنها نقطه ضعفش این است که شما به یک کمپرسور باد برای کار کردن نیاز دارد.

آچار بکس برقی

آچار بکس برقی نیز مقدار بسیار زیادی انرژی تولید می‌کند اما به قدرتمندی مدل بادی نمی‌باشد. بکس برقی مناسب انجام کارهای کوچک مانند کارهای کارگاهی است و شما برای انجام کار با بکس برقی نیاز دارید. همچنین آچار بکس برقی سبک وزن می‌باشد و شما می‌توانید به راحتی کار خود را انجام دهید.

آچار بکس شارژی

برخی از آچار بکس ها از باطری استفاده می‌کنند. مدل شارژی دارای سیم یا شلنگ نمی‌باشد و شما به راحتی می‌توانید آن را جا به جا کنید و تنها نیاز است که از پر بودن باطری خود مطمین شوید تا به هنگام کار باطری آچار بکس شما تمام نشود. برخی از کاربران باطری اضافه تهیه می‌کنند تا به هنگام تمام شدن باطری آن را تعویض کنند و این کار از می‌تواند نقطه ضعف بکس شارژی را بپوشاند.

به هنگام خرید آچار بکس به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگامی که می‌خواهید آچار بکس تهیه کنید می‌خواهید مطمین شوید که ویژگی‌های متفاوتی که می‌توانند داشته باشند را در نظر گرفته اید. اگر این ابزار را برای خانه خود می‌خواهید یا به ندرت از آن استفاده می‌کنید نیازی نیست که دارای قدرت بالایی باشد.

نکاتی که باید برای خرید آچار بکس در نظر گرفت

  • نیروی گشتاوری: نیروی گشتاوری چیزی است که برای باز کردن یا بستن پیچ نیاز است و نیروی گشتاوری مختلف برای انجام کارهای متفاوت استفاده می‌شود. به دنبال آچار بکس با نیروی 1500 in-lb بگردید.
  • وزن: وزن آچار بکس می‌تواند باعث خستگی دست شما و یا ایجاد عوامل دیگر شود. در انجام کارهای کوچک، وزن عامل مهمی نیست اما در انجام کارهای طولانی مدت می‌تواند باعث خستگی شما شود.
  • اندازه: آچار بکس کوچک بهتر است اما متاسفانه در اندازه‌های کوچک نیروی گشتاوری نیز کمتر می‌شود.
  • سایز درایو: سایز رایج ۱/۲ درایو می‌باشد که تقریبا در همه جا کاربرد دارد. بعد از ۱/۲ درایو سایز ۳/۸ درایو رایج می‌باشد که نیروی گشتاوری کمتری نسبت به ۱/۲ درایو تولید می‌کند.
  • ارگونومیک: به طور دلخواه شما می‌خواهید آچار بکسی را انتخاب کنید که به آسانی قابل نگه داشتن باشد و بتوانید به مدت طولانی با آن کار کنید. آچار بکس خوش دست به این معنی می‌باشد که شما بتوانید مدت زمان طولانی با آن کار کنید و خستگی و درد کمی احساس کنید.
  • گارانتی: به دنبال آچار بکس با یک گارانتی خوب بگردید. اکثر کارخانه‌های تولید کننده حداقل یک‌سال گارانتی در اختیار شما قرار می‌دهند اگرچه برخی از آنها ۲ تا ۵ سال محصول خود را گارانتی می‌کنند.
  • سرعت بستن پیچ در هر دقیقه: سرعت بالای بستن به این معناست که آچار بکس می‌تواند پیچ را سریع‌تر ببندد و همچنین آن را محکم تر بچسبد تا پیچ یا مهره کمتر خارج شود.

نتیجه گیری در مقایسه با دیگر ابزارهای شما، آچار بکس با توجه به کاری که انجام می‌دهد کمی خاص‌تر می‌باشد اما به این معنا نیست که ابزارهای دیگر اهمیت کمتری دارند. اطلاعاتی که در اینجا برای شما گردآوری کردیم به شما کمک خواهد کرد تا از میان آچارهای مختلف آن چیزی که مورد نیاز شماست را تهیه کنید. تنها کافی است بدانید آچار بکس را برای چه کاری نیاز دارید تا بتوانید مناسب‌ترین آن را انتخاب کنید .

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: