کمپرسور هوا مناسب کارمان انتخاب کنیم

دسته بندی ها : خبر, مجله اینترنتی یوتول محمد رضا اصفهانی 190 مشاهده
کمپرسور هوا

توجه داشته باشید که هنگام خرید یک کمپرسور هوا، فاکتورهایی وجود دارد که از آن طریق می‌توان با توجه به نیازهای خود بهترین دستگاه کمپرسور هوا را شناسایی و خریداری کرد.

مقدار توان مورد نیاز شما برای کمپرسور هوا

دستگاه‌های کمپرسور هوا از ظرفیت‌های مختلفی برخوردارند. و هر یک از این ظرفیت‌ها با توجه به نیازهای کاربران مختلف در نظر گرفته شده است. کمپرسورهای قدرتمندتر برای کار بر روی پروژه‌های سنگین‌تر طراحی شده‌اند این در حالی است که دستگاه‌های کوچک و متوسط کمپرسور هوا به طور کلی برای کاربردهای خانگی ساخته و روانه بازار شده‌اند. اندازه موتور و حداکثر پی‌اس ‌آی (PSI) این دستگاه‌ها به کاربران کمک می‌کند تا محدوده توان دستگاه مورد نظر را تعیین کنند.

کاربرد دستگاه کمپرسور هوا

کمپرسور هوا، ابزارهای چندکاره فوق‌العاده‌ای هستند. از این دستگاه‌ها در طیف وسیعی از کارها، از نگه‌ داشتن هوا در تایر‌ها گرفته تا راه‌اندازی ابزارهای قدرتی، و نقاشی وسیله نقلیه، می‌توان استفاده کرد. اینکه قصد دارید چطور  از کمپرسور هوا استفاده کنید، می‌تواند در تعیین اندازه و توان کمپرسور مورد نیاز به شما کمک کند. هرچه دستگاه مورد استفاده شما قدرتمندتر باشد، به طور کلی توان کمتری خواهد داشت. از آنجایی که هرچه توان دستگاه بیشتر باشد، قیمت آن را نیز افزایش خواهد یافت، تنها خرید دستگاهی با توان مورد نیاز بهترین راه برای صرفه‌جویی در هزینه خواهد بود.

چه ابزارهای دیگری به همراه کمپرسور هوا مورد نیاز است؟

به همراه کمپرسور هوا از ابزارهایی استفاده می‌شود که منحصراً برای اتصال به کمپرسورها طراحی شده‌اند تا از این طریق هرچه بیشتر بر قدرت آن‌ها افزوده شود. ابزارهای رایجی همچون میخ‌کوب، منگنه کوب، آچار ضربه‌ای، چرخ جغجغه، چکش بادی، فرز بادی، سنگ سنباده، ابزارهای چرخشی، و رنگ‌پاش‌ها، از جمله ابزارهای در دسترس به حساب می‌آیند. به منظور کارکرد موثر کمپرسور هوای مورد نظر، ابزارهای مورد استفاده باید از حداقل ظرفیت مورد نیاز کمپرسور هوا بهره‌مند باشند.

به چه نوع کمپرسور هوایی نیاز دارید؟

دستگاه‌های کمپرسور هوای موجود در بازار در پنج سبک مختلف کمپرسور پنکیکی، کمپرسور استوانه ای، دو مخزنه، تک مرحله‌ای قابل حمل، و تک مرحله‌ای ثابت طبقه‌بندی می‌شوند.

کمپرسور هوا پنکیکی

کمپرسور هوا پنکیکی، کوچکترین و ارزان قیمت‌ترین نوع کمپرسورها به شمار می‌روند. این دستگاه‌ها به طور معمول از ظرفیتی برابر با 1 تا 6 گالن برخوردارند، و همین مسئله موجب کاهش مقدار توان تولیدی و طول مدت کارکرد آن‌ها قبل از شارژ مجدد و یا فشرده‌سازی مجدد خواهد شد. کمپرسور هوا پنکیکی ابزارهای جمع و جوری هستند، که به سادگی قابل نگهداری و یا جابجایی می‌باشند، این کمپرسور هوا در مقایسه با انواع دیگر کمپرسورها از وزن بسیار سبک‌تری نیز برخوردارند.

حداکثر وزن این دستگاه‌ کمتر از 15 کیلوگرم است این در حالی است که کمپرسورهایی با ظرفیت بیشتر وزن بالاتری نیز دارند. این دستگاه‌ها به روغن‌ و نگهداری نیازی نداشته و همین ویژگی است که نگهداری آن‌ها را بسیار ساده‌تر کرده است. تنها نقطه ضعف کمپرسورهای پنکیکی آن است که این دستگاه‌ها صرفاً برای انجام پروژه‌هایی در ابعاد کوچک و متوسط ساخته شده است و در هنگام کار صدای بلندی نیز ایجاد می‌کنند.

کمپرسور هواکمپرسور هوا استوانه ای

کمپرسور هوا استوانه ای یک گزینه محبوب به حساب می‌آیند و محدوده ظرفیت و توان آن‌ها همچون کمپرسور هوا پنکیکی است، به همین خاطر انتخاب از میان این دو نوع کمپرسور هوا بر اساس مقایسه ویژگی‌ها و انتخاب نوع ابزار دلخواه کاربر صورت خواهد گرفت. کمپرسورهای استوانه ای اغلب نیازی به روغن‌ نداشته و نگهداری از آن‌ها نیز کار چندان پیچیده‌ای نخواهد بود. اما این نوع کمپرسورها در مقایسه با کمپرسورهای پنکیکی همچنان پر سروصداتر هستند.

کمپرسور هواکمپرسور هوا دو مخزنه

کمپرسور هوا دو مخزنه بهترین ابزار برای کاربران حرفه‌ای و آن دسته از افرادی است که همه روزه با این وسیله سرو کار خواهند داشت. این کمپرسورها از قابلیت حمل هوای بیشتری برخوردار بوده و بدین‌ ترتیب مدت زمان بیشتری کارایی خواهند داشت. کمپرسور هوا دومخزنه از چنان توانی بهره‌مند هستند که می‌توانند ابزارهای قدرتی همچون میخ‌کوب‌ها، اسپری‌ها، منگنه‌ها را به کار بیندازند. حداکثر وزن کمپرسورهای دو مخزنه به 70 پوند نیز می‌رسد و به همین دلیل جابجایی این دستگاه از محلی به محل دیگر کار نسبتاً دشواری خواهد بود.

کمپرسور هواکمپرسور هوا قابل حمل 

کمپرسورهای قابل حمل ابزار محبوبی برای کاربران حرفه‌ای محسوب می‌شود، کاربرانی همچون متخصصین نجاری که به طور روزانه با دستگاه کمپرسور هوا سروکار داشته و به کمپرسورهایی با توان بیشتر احتیاج دارند. با این حال، این کمپرسورها همچنان ابزارهایی قابل حمل شناخته شده و نگهداری از آن‌ها نیز کار آسانی است. کمپرسورهای تک مرحله‌ای قابل حمل برای انجام کارهای سنگینی همچون قاب‌سازی ابزار فوق‌العاده‌ای به حساب می‌آیند، اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که این نوع کمپرسور هوا به نسبت کمپرسورهای کوچکتر، گران‌قیمت‌تر هستند. چرا که از موتور قدرتمندتری برخوردار بوده و سر و صدای کمتری نیز ایجاد می‌کنند و در عین حال نیازهای کاربران حرفه‌ای را به نحو احسن برطرف می‌کنند.

کمپرسور هواکمپرسور هوا ثابت

کمپرسور هوای ثابت بهترین ابزار برای کاربرانی است که قصد دارند از این دستگاه در یک محل مشخصی همچون مغازه و یا یک فضای اختصاصی استفاده کنند و نیازی به جابجایی آن ندارند. این نوع کمپرسور هوا از قدرتمندترین موتورها بهره‌مند هستند، اما به لحاظ اندازه و وزن نسبت به نمونه‌های دیگر در سطح بالاتری قرار دارند.

کمپرسور هواچه کمپرسور با چه توانی مورد نیاز شماست؟

کمپرسور هوا به دو صورت گازی و الکتریکی در دسترس هستند. کمپرسورهای الکتریکی، از قیمت کمتری برخوردار بوده و برای استفاده در فضای خانگی مناسب هستند. در شرایطی که کاربران در محیطی بدون دسترسی به برق کار می‌کنند، همچون سازه‌های در حال ساخت، کمپرسورهای گازی انتخاب مناسب‌تری خواهند بود چرا که این ابزارها بدون نیاز به پریز برق و یا کابل اتصالی عمل خواهند کرد.

به کمپرسور هوا با چه اندازه نیاز دارید؟

کمپرسورهای کوچک از ظرفیتی برابر با 1 تا 6 گالن برخوردارند که اندازه آن‌ها برای ایربراشینگ ( راه‌اندازی قلم بادی)، و یا استفاده از میخ‌کوب و منگنه کوب و سایر کارهای خانگی مناسب خواهند بود. کمپرسورهای بزرگ‌تر، ظرفیت هوای بیشتری در خود ذخیره داشته و از موتور قدرتمندتری برخوردار هستند و به همین دلیل برای کارهای تعمیراتی خودرو همچون نقاشی و یا جلادهی مجدد خودرو به خوبی قابل استفاده هستند.

 • کمپرسورهای بدون روغن (اویل فری)، به نگهداری و مراقبت کمتری نیاز دارند.
 • کمپرسورهای تسمه‌ای به نسبت کمپرسورهای بدون تسمه، سرعت عمل بالاتری دارند.
 • حفاظت از دستگاه در برابر اضافه‌بار حرارتی، از ورود آسیب به آن جلوگیری می‌کند.
 • اتصال چندگانه این دستگاه به کاربر این امکان را می‌دهد تا در آنِ واحد از دو ابزار استفاده کند.
 • اگزوز ( برون دمش) قابل تنظیم این کمپرسورها موجب می‌شود تا کاربر بتواند اگزوز ( برون دمش) مستقیم دستگاه را به محلی دور از  محیط کار خود هدایت کند.

منبع: thoroughlyreviewed

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

 1. kareim گفته؛
  22:23 2019/01/26

  دنبال یه هوا ساز کوچک اما قدرتمند هستم و هوا ساز هم نمیخوام با موتور الکتریکی کار کنه و فقط خود هواساز را میخوام .من مخترع هستم و برا کارم میخوام و برای راه اندازی هوا ساز خود دستگاهم با تسمه و پولی بهش وصل میکنم و احتیاج ب موتور نداره .فقط خواهشن یکی راهنمایم کنه کجا و ججوری یه هوا ساز کوچک پیدا کنم یا تو کدوم وسیله نقلیه همچین چیزی پیدا میشه تا برم سراغش ،کمپرسور های هوا یا پمپ های باد سیلند و هواساز بزرگی دارن و سایز کوچیکش گیرم نیومد کسی سراغ نداره از همون سیلند هوا ساز اما کوچک ان ،خواهش کمکم کنید خیلی نیاز بهش دارم ،۰۹۰۳۷۳۷۱۸۴۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :